Technická podpora > Znalostní báze FAQ > CONTROL PANEL Prosíme o Přihlášení nebo Vytvoření Registrace

<< Zpět

 » WEB STATISTICS

Every domain that you add to your account automatically has web stats generated for it, so you can see how your site is being used. A program called Wusage generates these by analysing the the web server logs extracting useful information, which you can then use to find how people are using your site etc.

To view stats for a domain, login to the control panel and click on "Web Statistics". You will see a list of all of you domains with a view button next to them. Click on view and this will bring up the stats in a new window. The stats are created overnight, so there is a one day delay before you see stats for a domain.

Pomohla vám tato odpověď?

Přidat k oblíbeným
Tisknout tento odstavec


Jazyk:
Zákaznický komentář
"Velmi dobré služby a za cenu, kde jinde máme jen základ. Navíc softwarová technická podpora pro náš internetový obchod"
Patrik Bartos - www.e-povleceni.com
Why choose imakDynamic? 300GB CentOS Linux hosting na disku, 3000GB přenos dat, PHP, CGI, MySQL, neomezený email a ftp, control panel za cenu 45 Kč + 14 dní FREE TRIAL, 100 domén v jednom účtě.
Press releases
Investice do obecného řešení rozhraní pro přenos dat mezi IShopem a účetním resp. skladovým systémem lze zúročit i ve studijním systému.
Dr. Jana Kohoutková, Masarykova univerzita
© 2009 imakDynamic Ltd. Všechna práva vyhrazena. |  Powered by imakDynamic.com